Bursa Teleferik A.Ş. 2012 yılında teleferikle yeni bir gezi & yaşam stili oluşturmayı hedefleyen dev bir projeye hayat verdi. Bugün, teleferik teknolojisi yenilenerek yapılandırılan “Ekolojik Ulaşım Aracı” ve her biri “Etkinlik Merkezi” olarak konumlandırılan istasyonları ile size tüm gezi alışkanlıklarınızı unutturup yepyeni ve çok özel bir deneyim sunuyor.

İşletme bünyesinde bulunan mühendislerimiz hidrolik, elektrik-elektronik ve mekanik alanlarında tüm tecrübeleriyle hizmet vererek, 44 direk ve 144 kabinden oluşan tesisin düzenli çalışmasını sağlıyor. Dünyanın en büyük teleferik markalarından olan Leitner Ropeways imzalı kabinler, hem estetik görünüşleri hem de sağladığı güven ve teknoloji ile sizlere kesintisiz bir yolculuk sunuyor.

Arkasına Holding desteğini alan Bursa Teleferik A.Ş, işletme müdürü ve teknik müdürü ile fonksiyonel bağımsızlığını koruyor. Teknik müdüre bağlı olarak çalışan, 25 kişilik bir ekip periyodik bakımları yaparak müşterilerimize sunduğumuz güvenli insan taşıma misyonumuzu yerine getiriyor.

Tesisimiz tüm entegre yönetim sistemi testlerinden geçmiş olup, ISO 9001:2015, ISO14000:2015, OHSAS 18001:2007 Kalite Standartlarına sahiptir.

2012 yılında kurulan Bursa Teleferik A.Ş. “Dev yatırım projelerini”, kullandığı yüksek teknolojiler ve profesyonel işletmecilik anlayışı ile birleştiren çok güçlü bir ekiple yol alıyor.

En ileri teknolojileri ve insanlık için çevreye duyarlı, en konforlu tesisleri yapılandırma ilkesiyle hareket eden Bursa Teleferik, güvenle ve keyifle insan taşıma misyonundan ilk günden beri ödün vermiyor.

9 km hat uzunluğundaki Bursa Teleferik, Türkiye’nin ve dünyanın en uzun teleferik hattı olması ile ön plana çıkarken; teknik özelliklerinin üstünlüğü bakımından yine ilk sıralarda yer alıyor